Sygnet

mgr Lech Paul

tel. +48 505 263 302
cena wizyty: 200 zł

Metody leczenia

Terapia manualna

Terapia manualna w tłumaczeniu dosłownym znaczy leczenie za pomocą rąk. nie jest to nowa metoda. Pierwsze wzmianki sięgają już czasów starożytnych, a poszczególne jej elementy dostrzec można w systemach leczniczych wielu kultur: Egipcie, Grecji czy Dalekiego Wschodu . Na wiele różnych dolegliwości stosował ją Hipokrates. Jeden z twórców nowoczesnej terapii manualnej prof. Karel Lewit (1916-2014) określał ją jako „bezkrwawą chirurgią narządu ruchu” jest to metoda zajmująca się badaniem i leczeniem odwracalnych zaburzeń czynności różnych struktur narządu ruchu. Terapeuta wykonując testy diagnostyczne i używając odpowiednio dobranych chwytów jest w stanie wykryć i skorygować problem w obrębie stawów, mięśni, więzadeł, powięzi.

MTG

MTG to forma terapia wpływająca na głębsze warstwy tkanek miękkich. Poprzez zdjęcie restrykcji oraz likwidację napięć układu mięśniowo powięziowego mająca na celu przywrócenie równowagi. Jeden z prekursorów MTG, Art Rigs w swoim podręczniku definiuje tą formę pracy jako: “Zrozumienie warstw ciała i możliwości pracy z tkanką w tych warstwach zmierzającej do rozluźnienia, wydłużenia i uwolnienia utrzymujących się wzorców nieprawidłowych napięć w możliwie najbardziej skuteczny i energooszczędny sposób”. W MTG technika winna być ukierunkowana na cel a odpowiednia pozycja terapeuty i wysokość stołu zapewnia ergonomię podczas terapii. Terapeuta w czasie pracy, oprócz otwartych dłoni wykorzystuje opuszki palców, kostki, przedramiona i łokcie.

Integracja strukturalna

Integracja Strukturalna to metoda pracy z ciałem, która łączy manipulację tkanki łącznej z reedukacją ruchową dąży do integracji struktury ciała i poprawy relacji jego segmentów w przestrzeni, przez co ułatwia to funkcjonowanie w polu grawitacyjnym. Przez uwolnienie i rozciągnięcie w tkanki łącznej pacjenta z uwzględnieniem jego indywidualnych wzorców posturalnych i zasad biomechaniki dąży do wydłużenia, uelastycznienia i zmiękczenia tkanek. Zrównoważenie napięcia układu tensegracyjnego ciała pozwala przywrócić jego optymalne ułożenie w przestrzeni.